wtorek, 29 maja 2012

TOP 20: „Serialowe śmierci, które wstrząsneły/zaskoczyły widza najbardziej”


Obiecałam wcześniej, że dodam post filmowo/serialowy. Ostatecznie zdecydowałam się na serialowy, bo mieszanie filmów i serialu nie za bardzo by tu pasowało.
Od kilku dni, chodził za mną ten post, listę układałam starannie i długo. Zapewne znajdą się i tacy którym się nie spodoba, ale cóż. Każdy ma inne zdanie.

Serialowe śmierci, które wstrząsneły/zaskoczyły widza najbardziej” - początkowo, miała to być lista 10 miejsc, jednak im dłużej się zastanawiałam, tym więcej takim fragmentów mi się przypomniało i coraz to kolejny przypomniał mi jak bardzo zszokowana, czy zapłakana byłam oglądając je.
Od razu zaznaczam, niektóre z tych „śmierci” mogą mieć według Was strasznie niskie miejsce – ale to tylko dlatego, iż spodziewałam się ich bądź byłam pewna o uśmierceniu danego bohatera – bo albo gdzieś jakiś spoiler wyczytałam albo jakiś wywiad aktora który oznajmniał iż odchodzi z serialu czy jak w niektórym przypadkach, promo kolejnego odcinka zdradziło się samo w sobie. I te sceny, nie mają niskiego miejsca bo były mało wstrząsające czy mniej na nich płakałam – po prostu spodziewałam się ich, nie zaskoczyły mnie, jak inne których się nie spodziewałam. Bo przyznam się że zazwyczaj odcinam się od jakichkolwiek spoilerów, informacji – wolę nic nie wiedzieć, wtedy element zaskoczenia jest jeszcze ciekawszy, i nie mamy jakiś już wyobrażeń co może się zdarzyć.
Powody uśmiercenia bohatera są różne – czasami scenarzyści robią to, że względu na dramaturgię, ale też powodem uśmiercenia bohaterów są kłopoty z dogadaniem się co do wynagrodzenia, zachowaniem aktora na planie lub też wygasającym kontraktem którego aktor nie chce już przedłużać pomimo stawek jakie są mu proponowane. Czasami powody są całkiem inne – aktorzy sami wycofują się z podpisanych kontraktów, nie chcą więcej grać z powodów osobistych czy też z powodu otrzymania lepszej propozycji.
Zaznaczam- post będzie długi i gratuluję tym którzy poświęcą swój czas i doczytają go do końca. Więc jeśli przetrwasz te wypociny – dziękuję;)

Więc czas zacząć:

20. Hanka Mostowiak ( Małgorzata Kożuchowska) z M jak Miłość.

Polskich seriali nie oglądam, jak pisałam o tym nie raz, ale kto nie słyszał o „M jak miłość”? To chyba jedyny polski serial, ktróry pomimo wielu lat na antenie nadal cieszy się sporą popularnością. Nie oglądam, ale wiedziałam że hanka umrze – więc zaskoczeniem to dla mnie nie było. Bardziej zaintrygował mnie sposób w jaki umarła – a mianowicie kartony. Owszem, w jej śmierci chodziło raczej o pęknięcie tętniaka, mimo wszystko całą tę tragedię przysłoniła historia kartonowa.

19. Shane Walsh (Jon Bernthal) z The Walking Dead.

Śmierć tego bohatera, była raczej nieunikniona. Kto czytał komiksy spodziewał się jej, a wręcz nie mógł się jej doczekać. Kwestią było tu, kiedy ona nastąpi i w jakich okolicznościach, czy tak jak w komiksie? I tak długo wytrzymał w serialu. No cóż, jak się wie czego można oczekiwać w serialu to tak się właśnie dzieje;) Śmierć Walsha była ogromnym zaskoczeniem dla fanów, choć przede wszystkim tych, którzy nie śledzili informacji na temat produkcji. Już wcześniej pojawiały się bowiem nie tylko wiadomości, że ''jakaś postać'' zniknie, ale wypłynęło nawet przez przypadek jej nazwisko. Można za to winić specjalistów od marketingu. Wśród informacji na temat materiałów dodatkowych, które znajdą się w wydaniu DVD, już kilka tygodni przez finałem wymienili także wideo, w którym aktor Jon Bernthal opowiada o ostatnim odcinku ze swoim udziałem.

18. Mark Green (Anthony Edwards) z „Ostrego Dyżuru”
Śmierci tego bohatera również każdy się spodziewał, już w monencie jak Green postanowił nie podejmować żadnych działań w związku z nawrotem guza. Mimo wszystko chwila jego śmierci była bardzo wzruszająca. Aktor wiele wniósł do serialu, wiele przeszedł jednak postanowił odejść – tak więc furtka dotycząca jego guza stała przed scenarzystami otworem. Postanowili pożegnać się z Greenem bardzo delikatnie- o ile śmierć może być delikatna – w każdym razie nie zamordowali go, a umarł on z powdou swojej choroby. Na Hawajach, przy swojej córce przy pięknej muzyce. Łza w oku aż do dziś się kręci.

17.Michael Scofield ( Wentworth Miller) z Prison Break
I tu, po raz kolejny – wiedzieliśmy iż tak historia bohatera się skończy – że umrze, ale nie spodziewaliśmy się jedynie że zrobi to z dala od bliskich sobie ludzi. Bo Michael przy próbie odbicia swojej dziewczyny a zarazem matki dziecka, ginie tragicznie. Chwila kiedy bliscy po 4 latach spotykają się na grobie Michaela czy oglądają jego nagranie – łzy leciały mi jak wodospad.

16. Mike Delfino (James Denton) z Gotowych na wszystko.
Śmierć Mike'a, również nie była dla nikogo zaskoczeniem. Spoilery krążyły po sieci jak bumerang. Oczywiście nie było jasno napisane iż będzie to Mike, ale któż inny miałby to być? Mike od początku serialu był mężczyzną kłopotliwym, jakimś pechowcem do którego nieszczęścia się kleiły. Potem wyrósł nam na maczo ulicy. Obrańca każdego i wszystkiego. Nic więc dziwnego, że po tym gdy obronił Renee, w akcie zemsty dostał kulkę w pierś. Szkoda, bo lubiłam jego postać i pomimo iż jego serialowa żona strasznie mnie drażniła, to jej krzyk i płacz rozdzierał mi serce. Płakałam jak głupia razem z nią.

15. Eddard Stark ( Sean Bean) z Gry o Tron.
Jak zostało gdzieś powiedziane „ Sean Bean to chodzący spoiler” . Aktor w każdym filmie zostaje zabity, więc jeśli zobaczycie gdzies jego nazwisko – bądźcie pewni – jego bohater na 100% zginie. I jak tu nie przyznać racji zdaniu „ ten człowiek to chodzący spoiler, każdego filmu w którym gra”? Dla osób, któe nie wierzą polecam filmik na YT o ten. Choć dla osób, które nie czytały sagi Pieśni Lodu i Ognia – jego śmierć mogłabyć zaskoczeniem. Jednak sam autor ksiażki, pisząc tę ksiązkę, wiedział iż Ned zostanie zabity.Bez wątpienia ścięcie tego bohatera, kreowanego na główną postać „Gry o Tron”, to był szok. Miliony widzów nie mogło uwierzyć, że zginął ten, który był ''twarzą'' serialu... Ned Stark ginie, bo udaje mu się odkryć prawdę o tym, kto jest ojcem młodego króla (a nie jest nim poprzedni władca). I - co dziwiło, złościło, a nawet śmieszyło niektórych - podzielił się tą informacją z królową...

14. Alexandara „Lexie” Grey ( Chyler Leigh) w Chirurgach.
Kolejna śmierć, o której wiedzieliśmy, bo sama scenarzystka zagwarantowała nam, iż w finale 8 sezonu pożeganmy się z jedną z głównych postaci. Po bużliwych spekulacjach, kim będzie ta osoba, fani obejrzeli odcinek i zamarli bo okazało się iż tą postacią jest Lexie Grey, młodsza przyrodnia siostra Meredith. Lexie ginie w kataftrofie lotniczej, przygnieciona przez ogon samolotu, bodajże ma rozległe urazy wielonarządowe, krwotok i niewiadomo czy przypadkiem nie została przecięta na pół od pasa w dół. W każdym razie – szansze na jej uratowanie były nikłe. Spodziewałam się iż może to być ona, samo promo pokazywało nam w jak ciężkim stanie jest ta bohaterka, chyba najbardziej z nich wszystkich ucierpiała, ale jedyne czego się nie spodziewałam to jej śmierci w 15 minucie serialu. Wizja jej śmierci, skłania Marka do wyznania jej miłości, którą ona też go dażyła – niestety pomimo wielu zapewnień Marka że są sobie przeznaczeni – nie zobaczymy tego. Lexie umarła a mi łzy z oczów leciały strumieniami. Aktorka, sama zdecydowała się na odejście z serialu i prosiła o uśmiercenie jej bohaterki – cóż trzeba to uszanować.

13. Caitlin Todd ( Shasa Alexander) w NCIS
Jeśli jesteś fanem NCIS to wiedziałeś że w 2 sezonie ktoś zginie. Jednak śmierci tejże bohaterki raczej nikt się nie spodziewał. Agentka Todd osłania Gibbba przed atakiem terrorystycznym, okazuje się że ma na sobie kamizelkę kuloodporną, wstając widzowie odetchnęli z ulgą. Gibbs ją chwali, Kate w żartach mówi że „ myślała, że umrze zanim doczeka się komplementu z jego ust” w tym momencie dostaję kulką w głowę. Jednym strzałem, Agentka Todd ginie, zabita przez znienawidzonego zamachowca Ariego. Powiem, szczerze że jeszcze długo nie mogłam się po tej scenie otrząsnąć. Nie płakałam, bo nie była ona wzruszająca, była ona szybka i zanim się zorientowaliśmy Todd już nie żyła.

12. Charlie Pace ( Dominic Monaghan) z Lost
To że w tym serialu giną ludzie, to nic nadzwyczajnego, w końcu przeżyli katastrofę lotniczą i żyją w dżungli. Ale chyba nikt niespodziewał się iż uśmiercona zostanie osoba lubiana przez widzów. Charlie poświęca swoje życie i tonie – ratując innych rozbitków. Oczywiście twórcy zadbali o przepiękny i wzruszający motyw muzyczny w tle. Opłakałam się jak głupia, jakby tego było mało że umarł jeden z moich ulubionych bohaterów który w dżungli zmaga się sam z sobą, to dorzucili mi jeszcze taką muzyczkę która sama w sobie wyciska łzy. Eh...

11. Eddie Britt ( Nicollette Sheridan) w Gotowych na wszystko
Tu przyznaję się bez bicia – nie spodziewałam się takiej śmierci. Jedni ją kochali inni nienawidzili – Eddie w Gotowych na wszystko była wredną suczą, i chyba za to większość osób ją kochało. Ale została uśmiercona w bardzo spektakularny sposób, można by rzecz – że kobieta prawie nie do zdarcia. Po próbie samobójczej – która się nie udała, jej nowy mąż próbował ją udusić – udało jej się uciec i przeżyć, po zderzeniu z słupem przeżyła to w końcu jak zmarła? A no tak – po porażeniu prądem, zaraz po tym jak wysiadła z samochodu. Eh, a już myślałam że to postać rodem z „złego diabli nie biorą”. Odejście tej aktorki było zaskoczeniem dla fanów jak i dla niej samej. Ponoć została zwolniona z powodu cięć budżetowych, jednak aktorka była innego zdania. Nicollette pozwała scenarzyste i stację do sądu za złe traktowania na planie i bezzasadne zwolnienie.

10.  Rita Bennet/Morgan ( Julie Benz) w Dexterze
Przez wielu uważana za nudną i mdłą postać. Nie była ulubienicą milionów - jednak jej śmierć zaskoczyła chyba każdego – i jej fanów i jej antyfanów. W ostatnim odcinku czwartej serii Dexter wraca do domu po tym, jak rozprawił się ze swoim wrogiem i słyszy płacz syna. Niby nic niepokojącego, w końcu to mały chłopiec, ale jednak i bohater, i widz czują, że coś jest nie tak. Nagle widzimy małego Harrisona jak - niczym Dexter przed laty),siedzi w kałuży krwi. Okazuje się, że w wannie leży martwa Rita...
Tak, szok to chyba najlepsze słowo opisujące uczucia moje i innych widzów po obejrzeniu tej sceny. To był jeden z zaskakujących monentów serialu, który jeszcze długo był komentowany przez fanów na forach.

9. Lawrence Kutner ( Kal Penn) w Dr. House

Samobójstwo Kutnera wstrząsneło szpitalem Princeton-Plainsboro, w sposób jaki nigdy nie doświadczył. Nic nie zapowiadało rychłej śmierci Kutnera, zdolnego lekarza, który ma w życiu wszystko, kochających adpocyjnych rodziców, dobra pracę. Gdy się w niej nie zjawia, pracownicy przychodzą do jego domu, to co tam zastają powoduje u nich szok. Okazuje się że Kutner popełnił samobójstwo. Nie wiadomo czego, nie wiadomo kiedy – po prostu nie żyje. Po szokującym odejściu Kutner pozostał w naszej pamięci, jednak nigdy nie wyjawniono powodu jego samobójstwa – a co za tym idzie odejścia z serialu.

8. Marissa Cooper ( Mischa Barton) w Życiu na fali
Od początku sprawiała problemy i nie stroniła od używek, więc kilka razy mogła być bliska śmierci, ale jako jedna z głównych bohaterek wydawała się być bezpieczna. Tymczasem w finale trzeciej serii umarła. Była jedną z czterech najważniejszych postaci serialu. Piękna, bogata i... z problemami. Przeżyła wiele zawirowań, a w końcu postanowiła spędzić rok z ojcem, w Grecji. Fani spodziewali się pewnie, że wróci po kilkuodcinkowej nieobecności... zamiast tego doczekali się śmierci. Marissa tuż po skończeniu szkoły -w finale trzeciej serii),wyrusza na lotnisko. Ginie w wyniku wypadku samochodowego spowodowanego przez jej pijanego byłego chłopaka. Umiera w ramionach swojego ukochanego Ryana. Pożegnanie z główną bohaterką miało rozgżać fanów, zamiast tego stało się przyczyną klęski serialu. Bez Marissy serial przetrwał tylko kolejnych 16 odcinków.

7. Robert Romano ( Paul McCrane) w Ostrym Dyżurze
Romano to jedna z najbardziej z nienawidonych postaci w „Ostrym Dyżurze”, choć pewnie znajdzie się kilku jego zwolenników. Dla mnie to kolejny aktor typu „złego diabli nie biorą”. Postać złośliwa i niemiła, ale dzięki temu było wiele zabawnych historii. Aktor nie odszedł w jednym odcinku – Romano miał jakiegoś pecha jeśli chodzi o helikopter. W 9 sezonie śmigło helikoptera ucięło mu rękę tuz nad łokciem – ale przeżył by w 10 sezonie zginąć w wyniku przygniecenia przez helikopter który uległ awarii i spadł.

6. Omar Little ( Michael K. Williams) w Prawo ulicy
Ta śmierć to chyba jedna wielka niespodzianka i szok. W tym serialu było mnóstwo krwi i śmierci, ale ta sprawia że jej przypadkowość jest przerażająca. Przez 5 sezonów Omar był królem na głównych ulicach Baltimore, praktycznie był niezwyciężony. Ale biorąc pod uwagę fakt, jaką drogę kariery sobie obrał - jego upadek był tylko kwestią czasu, ale nadal byłby zaskakujący, gdyby nie fakt, przez kogo został on zamordowany. Nie przez policjanta, nie przez gangstera ale przez młodziaka Kenrada, który strzelił mu kulkę w tył głowy.

5. Dell Parker ( Chris Lowell) w Prywatnej Praktyce
Kolejna śmierć, której nikt z fanów „Prywatnej Praktyki” się nie spodziewał. Po wypadku w jakim uczestniczy Dell wraz z May'ą – córką jednej z głównych bohaterek – to Maya, jest w ciążkim stanie. Grozi jej paraliż. Dell, trzyma się całkiem nieźle. Z powodu zamieszania z May'ą nikt zbytnio nie zwraca uwagi na Della, który w poczekalni nagle traci przytomność. Nikt nawet tego nie zauważa, bo wygląda jakby zasnął. Prawda jest jednak inna. Okazuje się iż Dell miał wylew krwi do mózgu, który się rozprzestrzenił gdyż nie został wykryty. Pomimo starań najlepszej neurochirurg, nie udaje się uratować Della, który na stole operacyjnym umiera. Osieroca on swoją córkę, a wszyscy w poczekalni spuszczają głowy, płaczą i są w szoku. To jedna z tych śmierci – której w życiu bym się nie spodziewała, nic jej nie zapowiadało. Postac lubiana, mająca wielu zwolenników nagle umiera. Do dziś nie wiadomo co skłoniło Shondę do uśmiercenia tej postaci.

4. Nate Fisher ( Peter Karuse) w Sześć stóp pod ziemią
Nate znalazł się w tym zestawieniu nie tylko dlatego, że to jedna z najważniejszych postaci serialu „Sześć stóp pod ziemią”. Jego przypadek jest przykładem śmierci zarazem bardzo zaskakującej, jak i wpływającej w bardzo dużym znaczeniu na innych bohaterów. I pewnie po trosze dlatego, że w takim rankingu nie mogło zabraknąć produkcji, która opowiada o rodzinie prowadzącej dom pogrzebowy... Bohater grany przez Petera Krause w pewnym momencie trafia do szpitala, jest w śpiączce. Kiedy się budzi, lekarze - oraz widzowie, są przekonani, że przed nim prosta droga do wyzdrowienia. W trakcie, gdy jego brat przysypia na chwilę, Nate niespodziewanie umiera.

3. Lucy Knight ( Kellie Martin) w Ostrym Dyżurze
Lucy była jedną z bardziej lubianych postaci „Ostrego Dyżuru” Jej śmierć była ogromnym zaskoczeniem nie tylko z tego powodu. Sama konstrukcja tej sceny była niesamowita. Bo widzowie zobaczyli pierw jak pacjent cierpiący na schizofrenię dźga nożem doktora Johna Cartera i to o jego życie się boi. Dopiero po chwili oczyma leżącego na ziemi rannego bohatera zauważają Lucy... Nikt się jej tam nie spodziewał, a okazuje się że ona też została zadźgana. Jej widok był dla mnie takim szokiem, że jeszcze dobrych kilka dni nie mogłam się z niego otrząsnąć. Nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Tym bardziej że na tym scena się zakończyła, a dopiero w kolejnym odcinku czekaliśmy na to kiedy ich znajdą i czy uratują . Cartera zdołają uratować, Lucy niestety nie. Aktorka chciała uśmiercenia swojej postaci, by mogła zniknąć z serialu i dokończyc studia, które kilkakrotnie przerywała dla roli w tym serialu.


2.Henry Burton ( Scott Foley) w Chirurgach

To jest śmierć, która spowodowała że długo płakałam. Nie spodziewałam się jej, tym bardziej że postać była lubiana przez widzów, ale także wpasował się do reszty ekipy. Postać która, wniosła wiele fajnych scen w 7 i 8 sezonie. Uszczęśliwiła Teddy, która zaczynała być nieznośna. A tu nagle wielka niespodzianka – Henry umiera. Owszem, kazdy z nas wiedział iż, bohater jest chory – ma wiele guzów, choruje na cukrzyce – jednak nikt nie spodziewał się że uśmiercą go zaraz po tym jak okazało się że jest szczęśliwy. Śmierć Henr'ego wstrząsnęła mną, a muzyka w tle spowodowała że cierpiałam jeszcze bardziej. To wydarzenie, którego się nikt nie spodziewał, nie zapowiadało się na nie było dla mnie naprawdę wielkim szokiem. Tego się bym w życiu nie spodziewała – nigdy. Stąd też takie wysokie miejsce.1.George O'Malley ( T.R. Knight) w Chirurgach
Chyba najbardziej szokująca śmierć w historii telewizji - i to mimo plotek, że aktor chce zrezygnować z gry w serialu. Jednak gdy okazało się, że nieznana i ciężko ranna ofiara wypadku to George, wstrząśnięci byli nie tylko bohaterowie. Chyba nie ma wielbiciela serialu, który nie zamarł, gdy Meredith odczytała informację przekazywaną jej przez pacjenta o nieustalonej tożsamości. Wszyscy spodziewali się, że George O'Malley po zaciągnięciu się do wojska wyruszy do Iraku, a tymczasem do szpitala trafia mężczyzna, który ratując przed przejechaniem przez autobus młodą kobietę, sam dostaje się pod koła. Przez kilkadziesiąt minut widz obserwuje, jak lekarze walczą o życie pacjenta, a dopiero od koniec odcinka Meredith orientuje się, że to jej przyjaciel. Do dziś mam ciarki, gdy oglądam ten fragment. Finał 5 sezonu spowodował u mnie ogromny szok, dość długo nie mogłam dojść do siebie po tym jak okazało się że owym mężczyzną jest George. Po prostunie dochodziło to do mnie, mówiłam sobie „ nie to pewnie jakaś pomyłka”. Dopiero ostatnie sekundy uświadomiły mi że to prawda. Bo w finale nie tylko George walczy o życie, walczy o nie też Izzie – i to właśnie w jej wizji widzimy ją wsiadającą do windy w sukni balowej z 2 sezonu i gdy otwierają się drzwi widzimy Georga w mundurze. Wtedy uwierzyłam iż osobą z wypadku jest on. Niestety tylko jedno z nich przeżyło i nie był to George.


Czy sa jakieś seriale i smierci,które pokrywają się Wam z moimi typami?
W sumie w "Lostach" było więcej takich wzruszających śmierci, ale jakoś postawiłam na Charliego ;)

21 komentarzy:

 1. kilka z tych śmierci kojarzę, większości filmów jednak nie oglądałam

  OdpowiedzUsuń
 2. Seriale oglądam rzadko, więc z tej listy kojarzę jedynie śmierć Hanki (haha, ta historia z kartonami to już klasyka gatunku) oraz śmierć Kutnera.
  Pozdrawiam!
  http://my-logorrhea.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. no patrz o Rychu zapomniałam:D hehe;) nie on pewnie uplasowałby się na 21 miejscu;) jego śmierć nie była aż tak głośna jak Hanki;) Hanka to jednak kartony - a Rycho ponoć bohatersko:D

   Usuń
 4. świetny post! zgadzam się z większością

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. fajny pomysł na notkę.

   Usuń
  2. dzięki, mam jeszcze pomysł na inny post coś w tej tematyce ale na razie robię zestawienie;)
   A może Wy macie jakieś pomysły?

   Usuń
 5. z Twojego top 20 widziałam tylko śmierć Hanki Mostowiak. :D

  Zapraszam do siebie, aktualnie trwa konkurs, w którym do wygrania jest wybrane przez siebie ubranie. ;) Buźka!

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak Sean Bean jest spoilerem samym w sobie, ale i tak byłam mega zaskoczona w GOT. O'Malleyowskie odejście z serialu jest moim zdaniem chyba najmocniejsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak sądzę. Prawdę mówiąc wtedy nie interesowałam się żadnymi spoilerami więc te pogłoski o odejści kogoś z obsady nawet nie doszły do mch uszów. Ale nawet jeśli bym wiedziała to i tak nie spodziewałam się że zrobią to w ten sposób, cały czas bym czekała na moment kiedy zobaczę Bambiego w chwili śmierci, nawet nie przypuszczałam że ten z wypadku to on, więc jeszcze bardziej mnie zszokowała końcówka jak się okazało że to on. Ta śmierć była chyba największym zaskoczeniem dla każdego i najbardziej ze wszystkich szokowała.

   Usuń
 7. George tak ładnie wyglądał w mundurze, musiałaś mi przypominać?! :cry:

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. haha;) ja za każdym razem płaczę jak sobie przypomnę;)

   Usuń
 8. Mną najbardziej wstrząsnęła śmierć Lexie. Moja ukochana Lexie ...

  OdpowiedzUsuń
 9. Kiedy zmarł George też nie mogłam w to uwierzyć... Zdecydowanie zasłużył na pierwsze miejsce Twojej listy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne opracowanie :)
  Dorzuciłabym jeszcze śmierć męża Izzie.
  Bambiego nie mogę odżałować do dziś, szczęka mi opadła, gdy zobaczyłam odcinek. Najbardziej go lubiłam.

  PS. Zapraszam do zabawy :) http://sanctuaryofbeauty.blogspot.com/2012/06/tag-lubie-to.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o ile się nie mylę to Alex nie umarł, a Izzie tylko jego żoną była.

   Usuń
  2. Myślę, że chodzi o Danny'ego Duquette, ale z tego, co pamiętam - byli tylko narzeczeństwem.

   Usuń

Jeśli już tu jesteś i zamierzasz zostawić komentarz, to napisz coś więcej niż tylko: "Chcę" , " przeczytam". Szanujmy się i skoro ja poświęcam czas by napisać więcej niż jedno słowo, również i Ty możesz zbudować jedno pełne zdanie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...