poniedziałek, 9 lipca 2012

"Bez skrupułów" - Tess Gerristen


Wszyscy zapewne już słyszeli o Tess Gerristen, bo kto nie czytał jej sławnych już książek. Powieści Gerristen wydano w 20 językach i regularnie znajdują się na liście bestsellerów.
Co wiemy o samej autorce? Tess Gerristen to autorka popularnych powieści kryminalnych czy thillerów, z zawodu lekarz internista. Po studiach medycznych wraz z mężem, również lekarzem pracowała w Honolulu w szpitalu. Jej kariera na brała rozpędu w 1996 roku kiedy ukazała się książka z thillerem medycznym w tle o tytule „Dawca”. Prawa filmowe do tej ksiażki zapkupiło studio Paramount, dzięki temu sukcesowi mogła zrezygnować z praktyki lekarskiej i skupic się na książkach. Od 2008 roku regularnie pojawiają się jej książki, które z miejsca wskakują na szczyt listy bestsellerów.


Baza recenzji Syndykatu ZwB
Ostatnio w ręce wpadła mi jej książka pod tytułem „Bez skrupułów”. Jeszcze bardziej ucieszyłam się gdy okazało się że w jednej książce pod wspólnym tytułem, znajdują się 2 powieści kryminalno-romantyczne. Radość czytania się podwoiła;) Ciężko mi jest nawet ocenić, która z historii bardziej mi się podobała. Obydwie pochłonęłam w ciągu jednego dnia, chodząc z książką gdzie się tylko dało;)


Z zimną krwią” - to pierwsza z dwóch powieści, zawartych w ksiażce. Historia zaczyna się w kościele, kedy to Nina Cormier zostaje porzucona przed ołtarzem. Kobieta , po wyjściu wszystkich gości wychodzi, by pastor mógł podwieść ją do domu i wtedy wybucha bomba. Dopiero wtedy Nina znajduje się w wielkim szoku. Na miejscu zdarzenia pojawiają się policjanci oraz cała ekipa „bombiarzy” i zaczyna się długie przesłuchanie i proces dochodzeniowy.
Wszystko być może rozeszłoby się po kościach, gdyby nie to iż główną bohaterkę Ninę naprawdę chce ktoś zabić, gdy spycha jej samochód z drogi. Co sprawiło że Nina jej na celowniku? Kto pragnie ją zabić? Odpowiedzi na te pytanie pomaga jej odkryć przystojny detektyw Navarro. Czy między nimi dojdzie do czegoś więcej niż relacja ofiara – detektyw? Czy uda im się odnaleźć zamachowca czyhającego na Ninę?

Tess Gerristen
Czarna loteria” to kolejna powieść w tejże ksiażce. Przepełniona jest zagadkami i od samego początku zastanawiamy się kto za tym stoi, o co w tym chodzi? Młoda Pani anestezjolog Kate Chesne, zostaje oskarżona o błąd w sztuce lekarskiej, przez co na stole operacyjnym umiera pacjentka, a zarówno jej znajoma z pracy. Sprawą zajmuję się David Ranson, jeden z lepszych adwokatów, który ma zamiar skierować przypdek do sądu. Nie jest to najlepszy scenariusz dla młodej lekarki, która pomimo imponującego wykształcenia dopiero rozpoczyna pracę w zawodzie i jest pewna iż nie popełniła żadnego błędu lekarskiego. W międzyczasie dochodzi do zabójstwa innych osób z towarzystwa lekarskiego. Kate jest pewna iż została wrobiona w błąd lekarski i stara się przekonać do tego również Pana adwokata. Do jakich wniosków dojdzie para, która za sobą początkowo nie przepada? Kto stoi za wszystkimi tymi zbrodniami? Co stara się zatuszować poprzez morderstwa?

Obydwie te powieści, są dobre – ciężko jest mi ocenić która z nich była lepsza. Ale zarówno każda z tych powieści , utwierdza czytelnika iż z życiu nic nie dzieje się przypadkiem, wszystko ma coś na celu. Książka od pierwszej kartki wciąga i nie będziecie mogli się od niej oderwać.
Z czystym sumieniem polecam „Bez skrupułów” oraz inne powieści Pani Gerristen, na które zawsze wyczekuję z niecierpliwością.

8 komentarzy:

 1. Och, muszę wreszcie przeczytać coś tej autorki. :3

  OdpowiedzUsuń
 2. OO poszukam u siebie w bibliotece ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę w końcu dorwać jakąś książkę tej autorki, widzę, że jest popularna :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Obiło mi się o uczy nazwisko tej autorki, ale nie miałam jeszcze okazji przeczytać ej książek. Z tego co czytam to zapowiadają się one ciekawie, więc przy najbliższej okazji po nie sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. aż wstyd się przyznać, ale ja nadal nie czytałam żadnej książki tej pani...

  OdpowiedzUsuń
 6. No, ja nie czytałam jeszcze żadnej książki Gerritsen. Ciągle, planuję, planuję i nic z tego nie wychodzi. W końcu się zmuszę i coś przeczytam. Dziwi mnie wydawanie dwóch powieści w jednej książce, są krótkie?

  OdpowiedzUsuń
 7. Chciałabym wreszcie przeczytać jakąś powieść tej autorki.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam pisarki, ale chyba muszę to zmienić. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli już tu jesteś i zamierzasz zostawić komentarz, to napisz coś więcej niż tylko: "Chcę" , " przeczytam". Szanujmy się i skoro ja poświęcam czas by napisać więcej niż jedno słowo, również i Ty możesz zbudować jedno pełne zdanie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...