piątek, 8 marca 2013

"Fantazje w trójkącie" - Opal CarewPowieści erotyczne szturmem wkroczyły na salony. Nadeszły czasu autorów, którzy seksu się nie boją. Piszą ostro, perwersyjnie i co najważniejsze niecenzuralnie okupują listy bestsellerów i wszystkie rankingi.
Nigdy wcześniej powieści erotyczne nie były tak jawnie pożądane. Zyskały sobie wielu zagorzałych fanów niezależnie od wieku czy wykształcenia, ale też zyskały wielu antyfanów.
Powieści o seksualności stworzyły nową bohaterkę, z którą współczesna czytelniczka chce się identyfikować, wnioskuję to raczej po ilości sprzedanych egzemplarzy wszelakich erotyków oraz po ilości premier tychże dzieł, których z dnia na dzień nam przybywa. Gdzie teraz nie pójdziemy, już na samym wstępie księgarń powitają nas okładki erotyków.
Po serii o Grey'u – jakoś nie miałam już ochoty na kolejne erotyki, ale propozycja jaka przysza mi na maila bardzo mnie zainteresowała. Z chęcią skusiłam się na jeden egzemplarz i tak na następny dzień książka była już u mnie i mogłam zatracić się w przyjemności czytania.

Pan Delgado ( bardzo dziękuję za egzemplarz ;) ) z wydawnictwa Czarna Owca ( dawniej Jacek Santorski), przesłał mi egzemplarz książki autorstwa Opal Carew pt „ Fantazje w trójkącie”.

Przyznam się szczerze, że początkowo jakoś nie byłam przekonana do tej książki, chyba za dużo erotyków przewijało mi się przez ręce ( z racji mojej pracy), jednak potem z zaciekawieniem przeczytałam opis książki i przepadłam – zaintrygowała mnie. Jedyną pewną rzeczą było to – że kiedy tylko wejdzie do sprzedaży muszę ją mieć. Los się do mnie uśmiechnął bo jak pisałam dostałam tę książkę do recenzji i cóż mogę napisać – ale zacznę od początku...

Poznajcie Jennę Kerry – młodą kobietę, której niezbyt dobrze układa się w związku ze swoim chłopakiem Ryanem. Ryan oddany jest pracy i Jenna nie może tego już wytrzymać. Opowiedziała mu swoje seksualne fantazje, ale chłopak jeszcze bardziej się od niej odsunął. Będąc na przyjęciu weselnym u swojej koleżanki zastanawia się nad porzuceniem Ryana, gdy nagle podchodzi on do niej i udaje nieznajomego, zabiera do pokoju hotelowego i spełnia wszystkie jej fantazje erotyczne. Czego chcieć więcej? Niestety, wcale nie jest tak kolorowo – bo od tamtej chwili życie Jenny przewróci się do góry nogami. Jak się okazuje - owym nieznajomym spełniającym jej fantazje wcale nie był Ryan, ale jego brat bliźniak Jake, o którym Jenna nic nie wiedziała, gdyż narzeczony zataił przed nią tę informację. Nie muszę chyba wspominać iż oczywiście bracia, na zabój zakochali się w naszej bohaterce i postanawiają o nią walczyć – z jakim skutkiem i kogo wybierze Jenna – przeczytajcie już sami.

Książka napisana jest bardzo przyjemnie, czyta się ją szybko i o ile sam początek wciągnął mnie niemiłosiernie, tak bodajże ostatni rozdział był dla mnie ciężki do przetrwania. Jak pisałam już kiedyś – temat seksu nie jest dla mnie tematem tabu, ale jak to się mówi co za dużo to niezdrowo. Nie chodzi mi tu o opisy scen erotycznych czy od używania niecenzuralnych słów – jakoś mnie to nie ruszyło, ale prawdę mówiąc opis trójkącika już mnie trochę zniesmaczył. Nie chodzi tu o pruderyjność – po prostu nie przypadło mi to do gustu i już. Jednak pomimo tego, książkę przeczytałam i naprawdę muszę przyznać że spodobała mi się.
Co mogę powiedzieć o bohaterach – jeśli chodzi o samą Jennę – nie przypadła mi ona do gustu. Wiem, że niby łatwo nie miała, ma w sumie wybrać pomiędzy braćmi, ale nie lubię po prostu kobiet które niby są wstydliwe, a jak ktoś nie widzi to wielka odważna. Jakoś drażniło mnie jej zachowanie i jej dziwne rozmyślenia. Natomiast jeśli chodzi o braci – Rayna i Jake'a – no proszę Państwa – sama nie wiedziałabym którego wybrać choć raczej skłoniłabym się ku Ryanowi. Choć przebojowy Jake też miał w sobie to coś – ale tak, raczej Ryan.

Fantazje w trójkącie” to książka wchodząca w skład „Czerwonej serii. Seria jest pierwszą erotyczną serią na rynku stworzoną z myślą o nowoczesnych kobietach, podążającą śladem ich intymnych pragnień, czerpiącą z ich najskrytszych fantazji.
Odważne obyczajowo powieści poruszają tematy zniewolenia i ponownego wyzwolenia; oddania kontroli i poznawania własnych granic. Prezentowane tytuły, pisane przez kobiety i z myślą o kobietach, eksplorują obszary dotąd uważane za nieprzyzwoite. Powieści te nie raz zaskoczą różnorodnością doznań i przeżyć, będą rozbudzać, podniecać i podsycać pragnienie.

W serii jako pierwsza ukazała się książka Przeznaczona do Gry Indigo Bloome.
W lutym ukazała się powieśćFantazje w trójkącie” Opal Carew.
A trzecią książką, która ukazała się pod koniec lutego jest „ Przystań Posłuszeństwa” Marina Anderson.* 
( informacje pochodzą ze strony internetowej wydawnictwa).

A na zakończenie – książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie, na nudne wieczory mogę polecić jak najbardziej.

1 komentarz:

  1. To niestety nie moje klimaty, ale jestem pewna, że książka znajdzie swoich fanów. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli już tu jesteś i zamierzasz zostawić komentarz, to napisz coś więcej niż tylko: "Chcę" , " przeczytam". Szanujmy się i skoro ja poświęcam czas by napisać więcej niż jedno słowo, również i Ty możesz zbudować jedno pełne zdanie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...