czwartek, 2 stycznia 2014

"Carnivia. Bluźnierstwo" - Jonathan Holt Jestem długo po lekturze tego tytułu, ale jakoś nie miałam natchnienia by napisać recenzję. Nie wynikało to z tego, że książka jest nudna – w życiu! , po prostu nie wiedziałam jak to zrobić.
Mogłabym napisać że to wspaniała książka, ale to oklepane. Mogłabym zacząć zachwalać Rzym i Wenecję, ale nie każdy może tak czuć i jeszcze się zrazi do tej książki, mogłabym coś napisać o autorze, ale nie każdego też, życiorys debiutanta zainteresuje. Po prostu nie miałam pomysłu jak to zacząć.

Portal internetowy. Carnivia. Portal cieszący się wielkim sukcesem wśród użytkowników. Każdy zalogowany tam osobnik, może czuć się bezpiecznie, bo jest to jeden z najlepiej zabezpieczonych portali internetowych. Dodatkowo, jest to dokładne odzwierciedlenie Wenecji. O bezpieczeństwo portalu dba – Daniele Barbo – mężczyzna, w dzieciństwie porwany i okaleczony, dla którego liczby to poezja. Przy liczbach i kodach on się relaksuje, odnajduje spokój. Teraz, ten mężczyzna staje przed sądem, oskarżony o odmowę władzom udzielenia dostępu do informacji zawartych na portalu. Ciekawe, prawda? Ale to jeszcze nic.
Barbo oczekuje na ogłoszenie wyroku, a przypływ wyrzuca na schody Kościoła ciało kobiety. Nie jest to niby nic dziwnego, jednak kobieta ma na ciele dziwne tatuaże i jest ubrana w szaty księdza. Czy to tylko przebranie czy ma to jakieś głębsze znaczenie? Tym zajmuje się Kapitan Katerina Tapo. Co wspólnego ma zamordowana kobieta ze strasznym miejscem, gdzie wcześniej był szpital dla Obłąkanych?
Do Wenecji przyjeżdża też podporucznik Holly Boland, pracująca w jednostce wojskowej. Pani podporucznik, trafia na trop wojennej afery i postanawia sprawdzić swój trop.

Co mają wspólnego ze sobą, Barbo, Tapo i Boland? Tego musicie, się sami dowiedzieć.

Dawno nie czytałam tak dobrze napisanej książki. Jak na debiut, Jonathan Holt zawarł w swojej książce, wszystko co należy. Dobrą intrygę, genialnie dobrane postacie pierwszoplanowe i świetną tajemnicę, którą odkrywamy dopiero na końcu! W tej książce nic nie jest do przewidzenia. Do ostatniej chwili, nie wiemy, komu tak naprawdę możemy zaufać.

Książka zwraca uwagę na bardzo ważny temat – łamanie podstawowych zasad humanitarnych ze względu na płeć. Skłania nas nad zastanowieniem się nad tym problemem.
Pozycja jest bardzo dobrą książką sensacyjno - szpiegowską – ze względu na wielką ilość służb specjalnych, wojska czy intryg politycznych. Może to co napiszę, wyda Wam się dziwne albo i obraźliwe, ale jeśli ktoś polubił trylogię Larssona, to musicie koniecznie sięgnąć po książkę Holta!
Z niecierpliwością czekam na kolejne części!Za egzemplarz bardzo dziękuję Pani Joannie z Biusness&Culture!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli już tu jesteś i zamierzasz zostawić komentarz, to napisz coś więcej niż tylko: "Chcę" , " przeczytam". Szanujmy się i skoro ja poświęcam czas by napisać więcej niż jedno słowo, również i Ty możesz zbudować jedno pełne zdanie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...