piątek, 9 marca 2012

LET THE WORLD KNOW! KONY 2012!
Nie wiem czy słyszeliście o tej akcji już czy nie. W każdym razie napiszę o niej - Ci co nie wiedzieli niech się dowiedzą bo im nas więcej tym lepiej!
Ostatnio dużo mówi się o akcji KONY 2012 - zapewne wiele z Was zapyta się " o co chodzi?"
Już mówię - o akcji usłyszałam niedawno od koleżanki ze Stanów przesłała mi filmik, bez tłumaczenia - napisała tylko " wszystko zrozumiesz po obejrzeniu".
I tak też było. W trakcie tego filmu płakałam i nie raz ściskało mi gardło. Obiecałam sobie że ropzowszechnię to gdzie się da. I tak też zaczęłam robić - poczynając od uczelni, swoich znajomych, i na różnych portalach.
Owszem filmik jest długi - ale zapewniam Was ze jest warty poświęcenia tych niecałych 30 minut na zapoznanie się z nim!
Nie dajmy o tym zapomnieć i pomózmy doprowadzić tę sprawę do końca!
Niech świat się dowie bo im nas więcej tym lepiej!


Kim jest Joseph Kony? - to zbrodniarz wojenny nr 1 na liście Międzynarodowego Trybunału Karnego.


Joseph Kony - porywa dzieci, w przypadku chłopców wręcza im broń i nakazuje zabić własnych rodziców, a z dziewczyn robi seksualne niewolnice - jednym słowem prostytutki. Młode dziewczyny są gwałcone! Okalecza też twarze ludzi - tworzy swoją armię na bezbronnych dzieciach!

                            NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI! NIECH ŚWIAT SIĘ O NIM DOWIE!Oczywiście, jak zwykle w takich przypadkach – znaleźli się i przeciwnicy promowania tego wydarzenia. Ponoć film na na celu – dawaniu datków tej fundacji by się wzbogacić.
Osobiście tak nie uważam – moim zdaniem film ma ma celu pokazaniu nam - całej reszcie światu – kim jest Kony i z czym przyszło się zmierzyć młodym niewinnym Undaganczykom. Ma na celu, rozpowszechnieniu na świecie problemu ludobójstwa i terroru wojennego.
Nikt nie każe od razu wspierać Ci tej Fundacji – wystarczy że obejrzysz filmik i podasz go dalej.
Nie narzekaj że Tobie źle - oni mają gorzej...
Jeśli jest ogólnoświatowa akcja, to pojawiają się głosy wyłudzenia – dlaczego?
Przecież u nas JAWNIE fundacje na wizji proszą o wsparcie, głosy z telewizji smutnych dzieci, Chorych dzieci mówią nam „ WEsprzyj nas oddaj 1% podatku” „Wyślij sms” - to nie jest wyłudzenie? Też jest! Ale mali Afrykańczycy nie mówią nam - „ oddaj 1% podaktu” „ wyślij mi pieniądze” - chcą pomocy – chcą wyrwać się z tego terroru!
Więc proszę Was! Apeluję do Was – nie porównujcie próśb chorych dzieci z Fundacji – do próśb tych niewinnych dzieci które są zastrażane – przeżywają piekło na ziemi. One chcą się tylko z tego piekła na ziemi wyrwać.
Autor filmu – chce by Kony został schwytany i poddany wyrokowi za wszystkie złe czyny co zrobił. Pomóżmy mu tego dokonać – nie apeluję o wpłacanie pieniędzy, a o rozpowszechnienie tej akcji! Niech każdy się dowie że taki potwór jak Kony istnieje i żyje.
Oczywiście, moim zdaniem to Kony nie da się złapać i postawić przed wymiar sprawiedliwości – prędzej zostanie zabity – ale prawdę mówiąc, wcale mi żal nie będzie. Nie sądzę że ktoś po nim zapłacze a i światu bez tego potwora będzie lepiej. 

2 komentarze:

 1. Rozkoszuję się muzyką na Twoim blogu...

  Zapraszam do siebie. :) pannazadziorna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziękuję;) miło że komuś też się podoba;)
   Relaksuje się przy niej po ciężkim dniu;)

   Usuń

Jeśli już tu jesteś i zamierzasz zostawić komentarz, to napisz coś więcej niż tylko: "Chcę" , " przeczytam". Szanujmy się i skoro ja poświęcam czas by napisać więcej niż jedno słowo, również i Ty możesz zbudować jedno pełne zdanie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...